DRAWetc.Team

vlad

Vladimír Strejček

Director, studio founder 2002
vladimir@drawetc.cz

Experience:

client service, production, storyboards, illustration, animation, comics, graphic design, concept, consulting

Na DRAWcích mám rád děsně moc věcí. Nejvíc si cením, že nikdy jsem nepojal pocit že by DRAWetc byla facha, takže nemám dojem že chodím do práce, spíš chodím do ateliéru, dílny. To považuju za svoje největší štěstí, které mi DRAWetc dává. A pak mám taky díky DRAWcům bohatý vesmír plný různých entit, které jsem pracovně poznal a lidi mě vždycky bavili nejvíc. Jsou totiž největší inspirací pro mojí volnou tvorbu.

pedro

Petr Fašianok

Visual Producer
petr@drawetc.cz

Experience:

client service, production, storyboards, illustration, animation, graphic novel, concept

Jsem ve studiu, protože ho někdy v pleistocénu založil Vladimír, naše cesty se v holocénu zkřížily a ZATÍM mě nevyhodil. Sic jsem odešel na zkušenou a zas se vrátil. Navíc je moje pracovní náplň skvěle padnoucí kombinací využití zkušeností, nikdy nekončícího vzdělávání a společnosti druhů, na které se každý den těším.

anicka

Lucie Košťálová

Project leader
lucie@drawetc.cz

Mám přes deset let zkušeností ze světa reklamy. Tenhle byznys mě vždycky přitahoval a to i svojí blízkostí k výtvarnému světu. Do toho se ráda nořím jak profesionálně, tak v soukromí. Dostat se do DRAWetc. pro mě tudíž bylo jakýmsi naplněním. Je to přesně to správné místo, kde se moje hemisféry potkávají – ta divoká a tvořivá s tou efektivní se smyslem pro byznys. Pravá řídí levou, aby ta levé zas diktovala pravé. To je můj DRAWčí svět.

danchez

Daniel Korta

Senior graphic designer

Experience:

3D, animation, graphic design, motion design, apparel design, photo postproduction, GUI design

V DRAWci jsem už ani nevím jak dlouho.. možná už to bude i deset let. Líbí se mi tady, jinak bych tu nebyl. Mám na starosti grafický design, 3D, webdesign, DTPko, animace, motion design a občas fušuju i do programování.

Jsem morous, ale léčím se.

anicka

Mariana Klangová

Produkce
mariana@drawetc.cz

Ve studiu jsem, protože jsem hledala po letech v přímočarém letu kolem zeměkoule něco, co aspoň každý večer končí ve stejné destinaci. V DRAWcích jsem našla víc než jsem hledala, absolutní let střemhlav, tvrdý režim pro pankáče, něco nového k učení každý den.

Jsem služebně asi nejmladší DRAWec, který má v hnízdě na starosti tu produkční část show. Ráda bych ohraničila pole svého produkování v “Drátku” na něco konkrétnějšího, ale každý den v DRAWci se namane nová výzva, něco, co vyžaduje jiný přístup, jiné přemýšlení. Tím pádem by to bylo vlastně na škodu a neřeklo by to vůbec nic.

anicka

Anička Trousilová

Ilustrace, DTP
anicka@drawetc.cz

V DRAWcích jsem začínala jako letterista komiksů, pomocný grafik a nyní jsem právoplatný ilustrátor. Zjištění, že se můžu živit kreslením, bylo pro mě šokující! Cesta byla trnitá, žádný pečený holub mi nelítal přes cestu, ale postupem času se to pěkně ustálilo. Ilustrátorské zakázky postupně převážily nad grafickými. Pořád se učím a pořád na tom pracuju. Ale baví mě to, protože kresleníčko, to je moje potěšeníčko!

sasa

Alexandra Kroliková

Mural art specialist
alexandra@drawetc.cz

Moje oblíbená otázka je "odkud jseš?". Narodila jsem se v Německu, hodně času strávila v Moskvě, o něco míň v Polsku a teď žiju v Praze. Dlouhodobě se věnuju kurátorství, organizaci a mediální podpoře mezinárodních kulturních projektů, zejména v oblasti umění ve veřejném prostoru. Zabývám se dokumentací, popularizací a ochranou monumentálního výtvarného umění. Do DRAWetc. jsem přišla na začátku roku 2018 a ta unikátní atmosféra ukázněného chaosu a smysluplné kreativity mě nesmírně inspiruje. Mám ráda operu, broken beats a proces přeměny nevzhledných městských prostor na barevnou oázu.